ଦେଶ

ଇସ୍ରାଏଲ କୂଟନୈତିଜ୍ଞଙ୍କୁ ଛୁରା ମାଡ – Ibnodisha

[ad_1]

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଇସ୍ରାଏଲ ଏବଂ ହାମାସ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ଯୁଦ୍ଧ ମଧ୍ୟରେ ଚୀନ୍‌ରୁ ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ୟ୍ୟଜନକ ବିକାଶ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯେଉଁଠାରେ ଜଣେ ଇସ୍ରାଏଲ୍ କୂଟନୀତିଜ୍ଞଙ୍କୁ ଛୁରାମାଡ଼ କରାଯାଇଥିଲା। କୂଟନୀତିଜ୍ଞ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିଲେ। ଇସ୍ରାଏଲ୍ ଏହାର ନାଗରିକ ତଥା କୂଟନୀତିଜ୍ଞମାନଙ୍କୁ ସଜାଗ ରହିବାକୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇସାରିଛି କାରଣ ହାମାସ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଯୁଦ୍ଧର ଆକ୍ରମଣ ହୋଇପାରେ। ଆଜି ଶୁକ୍ରବାର ପ୍ରାର୍ଥନା କରିବାର ଦିନ ହୋଇଥିବାରୁ ଧମକ ଆଶଙ୍କା ଅଧିକ ଥିଲା ଜ୍ଝ ଚୀନ୍ରେ ଇସ୍ରାଏଲ କୂଟନୈତିଜ୍ଞଙ୍କୁ ଛୁରା ମାଡ ହୋଇଥିବା ନେଇ ସୂଚନା ମିଳିଛି । ବେଜିଂରେ କିଛି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିବା ନେଇ ସୂଚନା ମିଳିଛି । କୂଟନୈତିଜ୍ଞଙ୍କ ଉପରକୁ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ସନେ୍ଦହ କରାଯାଉଛି । ତାଙ୍କ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯିବା ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ସ୍ଥିର ଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି ।
ଏପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ଇସ୍ରାଏଲରୁ ୩୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଆହତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୧୩୦୦ ରୁ ଅଧିକ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଗାଜାରେ ଚାଲିଥିବା ଇସ୍ରାଏଲ୍ ଆକ୍ରମଣରେ ଅତି କମରେ ୧,୫୩୭ ପାଲେଷ୍ଟାଇନୀୟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ୬,୬୧୨ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି ବୋଲି ପାଲେଷ୍ଟାଇନ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ କହିଛି।

[ad_2]

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button