ଅପରାଧ

ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କଥା ନକଲ କରି ହସ୍ପିଟାଲ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କୁ ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗରେ ସାଇବର ଠକ ଗିରଫ – Ibnodisha

[ad_1]

ଭୁବନେଶ୍ୱର : କୃଷିମନ୍ତ୍ରୀ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ୱାଇଁଙ୍କ ପିଏ ବୋଲି ପରିଚୟ ଦେଇ ଜଣେ ସାଇବର ଠକ କଟକର ଜଣେ ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କଠାରୁ ୪୬ ହଜାର ଟଙ୍କା ଠକି ନେଇଛନ୍ତି। ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜଣକ ହେଲେ ଅନୁଗୁଳ କିଶୋରନଗରର କିନ୍ନର ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ପ୍ରଧାନ ଓରଫ ସୁଲଗ୍ନା। ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ପ୍ରଧାନ ହସ୍ପିଟାଲ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କୁ ଡାକି ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପିଏ ଭାବେ ପରିଚୟ ଦେଇ କହିଥିଲେ ଯେ ମନ୍ତ୍ରୀ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବେ ତାଙ୍କ ସହ କଥା ହେବାକୁ ଇଚ୍ଛା ରଖିଛନ୍ତି। ଏହା ପରେ ସୌମ୍ୟ ପ୍ରଧାନ ତାଙ୍କୁ ଛଦ୍ମବେଶରେ କଥା ହୋଇ କହିଥିଲେ ଯେ ଜଣେ ଧର୍ମପରାୟଣା ଓ ଧାର୍ମିକ ମହିଳା ଏକ ପୂଜା ଓ ହବନ ଆୟୋଜନ କରୁଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରାୟ ୩୧ କେଜି ଓଜନର ଘିଅ ଆବଶ୍ୟକ। ସୌମ୍ୟ ପ୍ରଧାନ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କୁ ଏଥିପାଇଁ ୪୬ ହଜାର ଟଙ୍କାର ଘିଅ ହବନକୁ ଦେବାକୁ କହିଥିଲେ। ମ୍ୟାନେଜର ଏକ ୟୁପିଆଇ ଆପ୍ ଜରିଆରେ ଟଙ୍କା ଦେଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ପରେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲେ ଯେ ସେ ଠକେଇର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି। ହସ୍ପିଟାଲ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ପାଇବା ପରେ ପୋଲିସ ଛାନଭିନ୍ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ତଦନ୍ତ ବେଳେ ପୁଲିସ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲା ଯେ ଦୁଇ ବର୍ଷ ତଳେ ସୌମ୍ୟ ପ୍ରଧାନ ଦିଲ୍ଲୀ ଯାଇଥିଲେ ଯେଉଁଠାରେ ସେ ସାଇବର ଅପରାଧ କରିବା ଶିଖିଥିଲେ। ଓଡ଼ିଶା ଫେରିବା ପରେ ସେ ନିଜ କିନ୍ନର ଗ୍ରୁପ୍ ସହିତ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ୱାଇଁଙ୍କ ବାସଭବନକୁ ଦାନ ମାଗିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ, ସେଠାରେ ସେ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କଥା କହିବାର ଶୈଳୀ ଶିଖିଥିଲେ। ସୌମ୍ୟ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଏଯାଏଁ ୧୦୦ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଠକେଇର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ବେଳେ ସେ ସେମାନଙ୍କ ଠାରୁ ୧୦ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ଠକି ନେଇଥିବା ପୋଲିସ ସୂଚନା ଦେଇଛି। ଗିରଫ ପରେ ସଂପୃକ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତ ସୌମ୍ୟ ପ୍ରଧାନଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯାଇଛି।

[ad_2]

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button