IBN ଓଡ଼ିଶା ଏକ୍ସକ୍ଲୁସିଭ୍

ଦାନ୍ତ ମଝିରେ ଥିବା ଗେପ୍ ଆପଣଙ୍କ ବିଷୟରେ କଣ କହିଥାଏ ? ନିଶ୍ଚୟ ଦେଖନ୍ତୁ

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ, ନିଜର ଭାଗ୍ୟ ନିଜ ସହ ହିଁ ମଣିଷ ନେଇ ଆସିଥାଏ କାରଣ ମଣିଷ ଶରୀରର ଆକାର ଗଠନ ଗୋଟିଏ ମଣିଷ ବିଷୟରେ ଅନେକ କିଛିର ସୂଚନା ଦେଇଥାଏ । ଆଜି ଆମେ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଜଣାଇବାକୁ ଯାଉଛୁ ଦାନ୍ତ ମଝିରେ ଥିବା ଗେପ୍ ଆପଣଙ୍କ ବିଷୟରେ କଣ ସବୁ ଜଣାଇଥାଏ । ତେବେ ଆଉ ଡେରି ନକରି ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଆପଣଙ୍କ ବିଷୟରେ ଆପଣଙ୍କ ଦାନ୍ତର ଗ୍ୟାପ୍ କଣ ସୂଚନା ଦେଉଅଛି ।

ସମୁଦ୍ର ଶାସ୍ତ୍ରରେ ମଣିଷର ଶରୀର ଗଠନ ଆଚାରା ବ୍ୟବହାର ସବୁ ବିଷୟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି । ସେହି ଆଧାରରେ ଯେଉଁ ମଣିଷର ଦାନ୍ତ ମଝିରେ ଗ୍ୟାପ ଥାଏ ସେହି ମଣିଷ ବହୁତ ବୁଦ୍ଧିମାନ ହୋଇଥାନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବହୁତ ସାହସ ରହିଥାଏ ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକୁ କରିବା ପାଇଁ । ସେମାନଙ୍କ ମନ ମଧ୍ୟ ସ୍ଵଚ୍ଛ ହୋଇଥାଏ ।

ଏମାନଙ୍କ ମୁଣ୍ଡର ବୁଦ୍ଧି ବହୁତ ପ୍ରଖର ହୋଇଥିବାରୁ ଏମାନକୁ କେହି ବି ସହଜରେ ବୋକା ବନାଇପାରନ୍ତି ନାହିଁ । କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଉପରେ ଏମାନେ ବିଶ୍ଵାସ ରଖନ୍ତି ଏବଂ କରନ୍ତି ମଧ୍ୟ । ନିଜ ଭିତରେ ଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ଦକ୍ଷତା ପାଇଁ ଜୀବନରେ ସଫଳତା ପାଇଥାନ୍ତି । ସାମ୍ନାରେ କୌଣସି ଅସୁବିଧାକୁ ଦେଖି ଭୟ କରନ୍ତି ନାହିଁ । ଦୃଢ ମନବଳ ସହ ସେହି ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ କରିଥାନ୍ତି ଖୁବ ସହଜରେ ସେଥିରୁ ବାହାରି ବି ଯାଇଥାନ୍ତି ।

ସବୁ ପରିସ୍ଥିତିରେ ନିଜକୁ ଖୁସି ରଖିବାର କଳା ଏମାନଙ୍କୁ ଜଣାଥାଏ । ଅନ୍ୟ ଜଣଙ୍କୁ ସାହାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ଏମାନେ ସବୁବେଳେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଥାନ୍ତି । ନିଜର ଯେତେ ଅସୁବିଧା ଥିଲେ ବି ନିଜ କଥା କାହାକୁ କହିବା ପାଇଁ ଏମାନେ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ନାହିଁ । ବହୁତ କଥା କହିବା ବାଲା ହୋଇଥାନ୍ତି ଏମାନେ । ବାହାରେ ବୁଲାବୁଲି କରିବାକୁ ଏମାନେ ବହୁତ ଭଲ ପାଇଥାନ୍ତି । ଏମାନଙ୍କ ବିଚାର ଉଚ୍ଚ ହୋଇଥାଏ ।

ଧନ ସହ ଜଡିତ ଥିବା ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ବୁଝି ବିଚାରୀ କରିଥାନ୍ତି । ଟଙ୍କାକୁ ଏମାନେ କେବେ ଅଯଥା ଖର୍ଚ କରିବା ପାଇଁ ଦେଇନଥାନ୍ତି । ଏମାନଙ୍କ ଠାରେ ସଚୋଟ ପଣିଆ ଖୁବ ରହିଥାଏ । ସାଙ୍ଗ ସାଥି ବହୁତ କମ ଥାନ୍ତି ଏମାନଙ୍କର । ଯେଉଁମାନେ ବି ଥାନ୍ତି ସେମାନେ ବହୁତ ଭଲ ହୋଇଥାନ୍ତି । ପ୍ରତ୍ୟକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସେହି ମିତ୍ର ମାନେ ସହଯୋଗ କରନ୍ତି ।

ଦାନ୍ତ ମଝିରେ ଗ୍ୟାପ ଥିବା ଲୋକ ନିଜ ଚାକିରି ଓ କ୍ୟାରିଅର କ୍ଷେତ୍ରରେ ଉନ୍ନତି କରି  ଅଧିକ ଉପରକୁ ଯାଇଥାନ୍ତି । ନିଜ ସମ୍ପର୍କକୁ ଏମାନେ ସବୁବେଳେ ସଚୋଟ ରହିଥାନ୍ତି । ଏମାନେ ସାଧାରତଃ ଲାଜକୁଳା ସ୍ଵଭାବର ଅଟନ୍ତି । ଏହା ଥିଲା ଦାନ୍ତ ମଝିରେ ଗ୍ୟାପ ଥିବା ଲୋକଙ୍କ ବିଷୟରେ କିଛି କଥା । ଯଦି ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ଏହି ପୋଷ୍ଟଟି ଭଲ ଲାଗୁଥାଏ ତେବେ ଲାଇକ, ସେୟାର କରିବାକୁ ଜମା ବି ଭୁଲିବେନି ।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button