ଦେଶ

ଭାରତୀୟଙ୍କୁ ଇରାନ ଓ ଇସ୍ରାଏଲ୍ ଭ୍ରମଣ ନିଷିଦ୍ଧ – Ibnodisha

[ad_1]

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଇରାନ ଏବଂ ଇସ୍ରାଏଲ ମଧ୍ୟରେ ତିକ୍ତତା ଦେଖାଦେଇଛି । ବୈଦେଶିକ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଆଜି ଭାରତୀୟ ନାଗରିକଙ୍କ ପାଇଁ ଯାତ୍ରା ପରାମର୍ଶଦାତା ଜାରି କରି ନିର୍ଣ୍ଣାୟକ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିଛି । ଏହି ପରାମର୍ଶଦାତା ସମସ୍ତ ଭାରତୀୟଙ୍କୁ ଏଥିରୁ ନିବୃତ୍ତ ହେବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି । ପରବର୍ତ୍ତୀ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଇରାନ କିମ୍ବା ଇସ୍ରାଏଲ୍ ଭ୍ରମଣ ନିଷିଦ୍ଧ କରାଯାଇଛି । ପଶ୍ଚିମ ଏସିଆରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବା ଉତ୍ତେଜନା ମଧ୍ୟରେ ବାସିନ୍ଦାଙ୍କୁ ଅତ୍ୟଧିକ ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ତଥା ସେମାନଙ୍କ ଗତିବିଧିକୁ କମ୍ କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରି ଏମ୍‌ଇଏ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ପ୍ରାଥମିକତା ଦେବା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ କରିଛି । ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଆଇନକୁ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ ତଥା ହିଂସା ତଥା ଅସ୍ଥିରତାକୁ ଆହୁରି ବଢ଼ାଇ ଦେଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟରୁ ନିବୃତ୍ତ ରହିବାକୁ ସେ ଆହ୍ୱାନ କରିଛନ୍ତି । ଅଶାନ୍ତ ପଶ୍ଚିମ ଏସିଆର ଭୂ-ରାଜନୈତିକ ଗତିଶୀଳତା ମଧ୍ୟରେ ନାଗରିକଙ୍କ କଲ୍ୟାଣ ତଥା ନିରାପତ୍ତା ରକ୍ଷା କରିବାରେ ଭାରତର ସକ୍ରିୟ ଆଭିମୁଖ୍ୟକୁ ଏମ୍‌ଇଏ ତୀବ୍ର ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଦର୍ଶାଉଛି ।[ad_2]

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button